Taşınma İzni Nedir? Nasıl Alınır? Personel Ev Taşıma İzni İş kanunu ve Kamu Personeli kanunu İdari izinli sayılır mı? Ücretli izin Ücretsiz izin kullanmak hakkında bilgi vereceğiz. Taşınma İzni Nedir? Nasıl Alınır? Hakkında bilgi edinmek için yazıyı okuyunuz.

Taşınma İzni Nedir? Nasıl Alınır? Çalışan Personel taşıma izni nedir? Taşıma izni nasıl alınır?
Taşınma İzni Nedir? Nasıl Alınır? Çalışan Personel taşıma izni nedir? Taşıma izni nasıl alınır?

Taşınma İzni Nedir? Taşınma İzni Nasıl Alınır?

Her yeni bir eve taşınmak başta korku ve heyecanın yanında endişeyi de oluşturur. Yapılması ve yetiştirilmesi gereken bir sürü şey varken.. Hangisini ne vakit yapacağınız en büyük sorununuz olur. Satmaca aboneliklerinin yeni adrese taşınma işlemleri benzer biçimde iş saatlerinde halledilmesi gereken çok fazlaca iş de cabası. Bir tek hafta sonu değil, hafta içi için de kesinlikle izin kullanmak gerebiliyor.

Kamu kurumlarında yada hususi sektörde çalışanların evden eve nakliyat işlemlerini kolaylıkla yapabilmesi için taşınma izni alınabilmektedir. Peki, izni nasıl mı alacaksınız? Bütün bilgileri siz değerli okuyucularımız için araştırdık.

Nakliye Hizmeti Al

 

Taşınma İzni Nasıl Alınır?

İlk olarak İş Hukuku’ nda ev taşıma izni şeklinde düzenlenmiş herhangi bir izin türü bulunmadığını hatırlatalım. Sadece 4857 sayılı İş Kanunu’ nun 55/j maddesine bakılırsa ücretli yada talebinize bağlı olmak suretiyle bedelsiz izin kullanabilmeniz mümkündür. İzin alıp geçici işlerinizi tamamlamanız için idari izin de alabilirsiniz.

 

Çalışan Personel Taşınma İzni Nedir?

Kanuna bakılırsa izin uygulaması İş Yasası’ nın 55/j maddesi gereği işveren tarafınca verilen öteki izinleri kamu kapsamına almaktadır. İşveren tarafınca toplu sözleşme ile kararlaştırılacak taşınma yada doğum için verilen izin benzer biçimde durumlarda işçinin izne gönderilmesi gerekir. Bu durumda da çalışanın bütün aylık ücret ve öteki mali haklarından kesintiye uğramadan faydalandırılmasının devam edilmesi öngörülmüştür. Bunun için ilk olarak işvereninizle durumunuzu paylaşarak izin kullanmayı talep edebilirsiniz. Bu şekilde iş saatlerinde halledilmesi ihtiyaç duyulan kamu işlerinizi kolaylıkla yapabilir, hafta sonu ile birleştirdiğiniz izin süresini ev taşıma için de kullanabilirsiniz. Böylelikle kendinizi vakit sıkıntısına sokmadan ve yormadan bütün işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

 

Profesyonel Nakliye Şirketi İle Taşının

Eşyalarınızı kendiniz tertipleyip hazırlayacaksınız izin süresini kesinlikle buna bakılırsa ayarlamanız gerekir. Bundan dolayı ilk olarak bir plan oluşturmanızı, eşyalarınızın bir listesini çıkarmanızı tavsiye edebiliriz. Bu şekilde hangi gün hangi eşyaları toplayacağınızı planlayarak işlerinizi oldukça daha kolay şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz de bütün eşya toplama işlemlerinizi Kezer Nakliyat' ın güven veren ekibine teslim edebilir böylece zamandan da tasarruf elde edebilirsiniz. Vaktinizi sevdiklerinize Taşımayı bize bırakın.

 

Etiketler: , , ,

Fiyat Teklifi Al

Taşınma İzni Nedir? Nasıl Alınır? Teklif Formu

Taşınma İzni Nedir? Nasıl Alınır? Whatsapp İletişim Hattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir